- Zdrowie i Uroda

Ból kręgosłupa? Nie wolno lekceważyć

Ból kręgosłupa - Yakshi.plBól kręgosłupa, a w szczególnie odcinka lędźwiowego to prawdziwa zmora naszych czasów. Większość kłopotów z tzw. krzyżem ma miejsce w konsekwencji braku aktywności fizycznej oraz osłabienia mięśni. Długotrwałe przybieranie pozycji siedzącej w pracy, samochodzie, jak również w domu może doprowadzić do powstania choroby. Nie każdy ból kręgosłupa jest jednoznaczny z czymś poważnym, ale jakiekolwiek objawy bólu wymagają troski. Właściwą reakcją można zminimalizować ryzyko powstania poważniejszych skutków.

Jak temu zapobiegać?

Każdej osobie może zdarzyć się przyjąć uciążliwą pozycję. Często w takim momencie może dojść do obciążenia pleców i pojawi przenikliwy ból krzyża. W zaistniałej sytuacji trzeba skorygować pozycję ciała, aby pomniejszyć ryzyko obciążenia. W trakcie siedzenia nie przechylać tułowia zbyt nadmiernie, nie garbić się, starać się nie siedzieć na krawędzi krzesła lub fotela. Zła pozycja pozycja siedząca powoduje znacznie więcej problemów niż zła pozycja stojąca.

Masaż na ból kręgosłupa

Wśród sposobów na zapobieganie przeciwko bólom kręgosłupa jest masaż. Oprócz dobroczynnego oddziaływania na kręgosłup, masaż to także moment na chwilę relaksu oraz odpoczynku dla ciała. Nawet jeżeli masaż relaksacyjny działa podobnie, tym specjalnym sposobem do leczenia problemów z kręgosłupem jest masaż leczniczy. Masaż leczniczy kręgosłupa odbywa się tak, aby zmniejszyć ból kręgosłupa w miejscach do których najczęściej do niego dochodzi. Jest skuteczny ze względu na docelowe działanie na obszar w którym pojawił się ból. Ten zabieg przyśpieszy proces leczenia.