- Zdrowie i Uroda

Dlaczego kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne - Yakshi.plPewnie myślałaś czy można jakoś zastąpić tradycyjne kosmetyki, takimi kosmetykami, które stworzone są wyłącznie z naturalnych składników? Kosmetyki naturalne są świetne dla ludzi z problemami dermatologicznymi. Zwyczajne produkty zakupione w drogeriach mogą okazać się zbyt agresywne. Kosmetyki naturalne są hypoalergiczne i dedykowane są dla każdego typu skóry. Więc z czego tak właściwie najczęściej produkowane są kosmetyki naturalne? Są to naturalne ekstrakty, olejki eteryczne, wyciągi roślinne lub wosk pszczeli. Może czasem się zdarzyć, że pojawią się w składzie jakieś składniki pochodzenia zwierzęcego jak mleko lub lanolina.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Składniki powinny być rzeczywiście w 100% naturalne – z troską o to, aby nie rosły w zanieczyszczonym środowisku. Przy dokonywaniu wyboru trzeba brać pod uwagę skład, ponieważ możemy nie tolerować któregoś ze składników. Nadmiar ziół czy olejków eterycznych może spowodować zaczerwienienie skóry, wysypkę lub inne dolegliwości. Każdy zakupiony kosmetyk nie może zawierać sztucznych barwników, związków chemicznych, utrwalaczy zapachów, parabenów, SLS, olei mineralnych, PEG-i i silikonów.

Dobre kosmetyki naturalne – jak je rozpoznać?

Rynek jest przepełniony markami, które proponują w swojej ofercie naturalne kosmetyki. Czy kosmetyki z nazwami „bio” lub „eko” są naturalne? Niestety nieuczciwi producenci chcieliby tylko złapać klientów na dobre hasło. Musimy zatem kupować rozważnie! Spis składników na opakowaniu powinny wykazywać nazwę i ilość składników od tego, którego jest najwięcej. Mniejsza ilość składników pozwala określić, czy będzie dobroczynny. Większość naturalnych składników powinna pochodzić ze specjalnych upraw. Dopuszcza się, aby gotowy produkt miał w sobie nie więcej niż 5% substancji syntetycznych. Żadna nazwa kosmetyku, ani oznaczenie nie daje gwarancji co do jakości, dlatego lepiej rozejrzeć się za produktami z certyfikatami.