- Hobby i czas wolny

Street Art

Street Art, Sztuka uliczna, Murale ścienne - YakshiDziedzina sztuki, która powstaje na ulicy. Nie o każdym wytworze wyobraźni można orzec, że to sztuka, dlatego często sztuka miasta odbierana jest jako wandalizm. W szczególności, kiedy spotyka się ścienne malowidła grupy kibicowskiej. Jeżeli malowidło w przestrzeni publicznej jest wytworem prawdziwych artystów, w takiej sytuacji przyjemne popatrzeć na coś wyjątkowego. W większości przypadków sztuka uliczna kojarzy się z Graffiti, które wykonywane jest na dużo technik. Graffiti przepełniają nasycone kolorów, a tworzone są przy pomocy markerów, wałków lub sprayów. Zwykłe wykonanie odbywa się ręcznie lub w użyciu szablonów.

Jakie są rodzaje Graffiti?

Spośród rodzajów wyróżnia się Graffiti: szablonowe, sportowe, erotyczne, reklamowe, artystyczne, abstrakcyjne, fotorealistyczne, knit, 3D, literowe, light, narracyjne oraz polityczne. Realizowanie każdej techniki Graffiti wymaga zaznajomienia się ze sztuką współczesną, żeby realizować jedyne w swoim rodzaju projekty. Profesjonalne Graffiti zaczyna się w sytuacji, kiedy artysta może wykonać każdą pracę, zarówno w środku pomieszczenia, a także w przestrzeni publicznej – niezależnie od wielkości i zastosowanej techniki. Dla Graffiti często odszukać można stosowne miejsce, to każda powierzchnia gładka do zagospodarowania. Podobnie jak w innych dziedzinach sztuki plastycznej, malunek Graffiti jest możliwy do wykonania na zlecenie. Graffiti wykonane na zamówienie w zastosowaniu fachowych narzędzi znacząco odróżnia się od amatorskich tworów, które wyrządzają szkody w przestrzeni publicznej.

Malowanie dużych powierzchniach

Murale ścienne są bardzo widowiskowe. Tylko wielki malunek ścienny posiada tak wielki rozmiar. Kolosalne malowidło, które widać z dalekiej odległości sprawia wielkie wrażenie. Realizacja muralu w technice 3D jest zdumiewająco efektywne. Zupełnie jakby coś się przemieszczało, unosiło w powietrzu albo wyodrębniało.